اپل و شیائومی

Xiaomi VS Apple

اپل و شیائومی با توجه به سهم برابری که در دنیای پوشیدنی های هوشمند دارا می باشند، در تلاش هستند رتیه نخست را از هم بربایند.

بر اساس آمار اعلام شده به وسیله ی موسسه ی IDC اپل و شیائومی به ترتیب با در صد ها ۱۴.۶ و ۱۴.۷ در مسابقه ی لوازم پوشیدنی هوشمند قرار دارند. این دو غول بزرگ دنیا می کوشند در این مسابقه بزرگترین فروش را از آن خود بکنند و حریف را از این صحنه به در کنند. البته مهم ترین نکته این آمار ، نزول فیت بیت به جایگاه سوم است.

فیت بیت نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد از سهم خود کاسته است. در این بین اپل واچ با تکیه بر پشتیبانی عالی و همچنین وجود اپ های بسیار ارزشمند توانسته سهم بزرگی از خرید کاربران که لوازم پوشیدنی هوشمند را دنبال می کنند، برای خود اختصاص دهد. شرکت به بزرگی اپل تنها با نسل های اول و دوم اپل واچ در این عرصه حضور دارد. با این توصیف شما به ارزشمند بودن اپل واچ می توانید پی ببرید. طوری که با یک محصول توانسته در بازار آقایی کند. حال سوال اینجاست که شیائومی چگونه به رتبه ی دوم لوازم پوشیدنی هوشمند توانسته دست یابد؟ شیائومی با گجت های هوشمند در عرصه ی سلامت کاربران و همچنین اپ هایی که به این لوازم ارائه کرده است، در این بازار توانسته رقابت بکند.

 

اپل و شیائومی
اپل و شیائومی

آمار فروش 24.7 میلیون دستگاه هوشمند پوشیدنی حاکی از آن دارد که این عرصه رقابت بیشتری را تجربه خواهد کرد. در واقه این تعداد فروش در سه ماهه ی اول سال 2017 مبین این قضیه است که 17.9 درصد نسبت به سال گذشته ی افزایش خرید در لوازم پوشیدنی هوشمند اتفاق افتاده است.

می توان بازار چین را برای دو غول شیائومی و اپل بسیار هیجان انگیز دانست. ولی در این وسط  فیت‌بیت نیز حضور دارد. گرچه به نظر اغلب تحلیلگران فیت‌بیت با توجه به اطلاعاتی که در حوزه ی سلامت توانسته کسب کند. نقش یک پلتفرم برای سایر شرکت ها را بازی کند. اپل با ارائه ی به روز رسانی جدید از اپل واچ در جریان WWDC به این بازار حرارات خاصی را اضافه کرد. با این حال سامسونگ نیز به این عرصه ورود کرده و الان در حدود 5.5 درصد فروش ساعت های هوشمند را تجربه کرده است.

نظر شما در مورد ساعت‌های هوشمند و ابزار پوشیدنی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *