راهنمای حل مشکلات

مقایسه مچ‌بند هوشمند Huawei Honor Band 6، Xiaomi Mi Band 5 و Amazfit Band 5

مقایسه جدیدترین ساعت‌های هوشمند

در سال‌های گذشته، اکثر خریداران ساعت‌ها و مچ‌بند‌های هوشمند در دسته کاربران حرفه‌ای و یا ورزشکاران قرار می‌گرفتند ولی با گذشت زمان، این وسایل از گجت‌هایی کم کاربرد به یکی از ضروریترین و پرکاربردترین وسایل برای اکثر کاربران تبدیل شده‌اند. با افزایش تمایل کاربران به خرید مچ‌بند‌های هوشمند، شرکت‌های مختلفی نیز به این بازار ورود کرده‌اند و با عرضه محصولات مختلف با قابلیت‌های گوناگون، سعی در جلب نظر کاربران دارند. این تنوع بالا کاربران بسیاری را دچار تردید در انتخاب و خرید دست‌بند هوشمند مناسب کرده است. در این مقاله از موبوتل، سه مچ‌بند هوشمند هواوی آنربند 6، شیائومی می بند 5 و آمازفیت بند 5 را به طور دقیق و کامل مقایسه می‌کنیم تا بتوانید مچ‌بند هوشمند مناسب با نیاز‌های خود را خریداری کنید. در صورتیکه به دنبال یک دست‌بند هوشمند مناسب هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مقایسه طراحی می بند 5، آنربند 6 و آمازفیت بند 6

برای بسیاری از کاربران، طراحی مهمترین المان در انتخاب یک مچ‌بند هوشمند است. مچ‌بند‌های هوشمند به طور 24 ساعته بر روی دست کاربران هستند و به همین دلیل باید با سلیقه و استایل کاربران سازگاری داشته باشند.

در زمینه طراحی، شرکت‌های شیائومی و آمازفیت به سراغ یک مچ‌بند جمع و جور با طراحی بیضی شکل رفته‌اند و در زمینه زبان طراحی شباهت بسیاری با یک‌ دیگر دارند. آنر در طراحی آنربند 6 رویکردی کاملا متفاوت را در پیش گرفته و سعی کرده تا مرز بین مچ‌بند سلامتی و ساعت هوشمند را بیش از پیش باریک کند. طراحی مچ‌بند آنربند 6 مستطیلی شکل بوده و ابعاد بزرگتری نیز دارد.

هواوی در طراحی آنربند 6، بند‌های قابل تعویض را فراموش نکرده‌ است و می‌توان برای تنوع، بند‌های آنربند 6 را به سادگی تعویض کرد. می بند 5 و آمازفیت بند 5 نیز از این قابلیت بی بهره نبوده و می‌توان بند آن‌ها را به سادگی تعویض کرد.

بدنه هر سه دست‌بند هوشمند از پلاستیک با کیفیت ساخته شده و هر سه مدل در برابر خط و خش، ضربه و افتادن مقاومت خوبی از خود نشان خواهند داد و جای نگرانی در این زمینه باقی نمی‌ماند. بند می بند 5، آنر بند 6 و آمازفیت بند 5 از سیلیکون ضد حساسیت ساخته شده تا با استفاده طولانی، پوست دست کاربران دچار خارش و حساسیت نشود.

در نهایت می‌توان گفت بدنه پلاستیکی و بند سیلیکونی، یک ترکیب راحت و سبک را به ارمغان می‌آورد که به کاربران اجازه استفاده از ساعت برای چندین روز بدون ایجاد ناراحتی پوستی را خواهد داد.

مقایسه و بررسی مچبند می بند 5

(در مورد اسمارت بند شیائومی می بند 5 بیشتر بخوانید)

مقایسه صفحه نمایش Amazfit Band 5، Mi Band 5 و Honor Band 6

صفحه نمایش، درگاه ارتباطی شما با مچ‌بند هوشمندتان بوده که از طریق آن اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت می‌کنید و دست‌بند خود را کنترل می‌کنید. اهمیت صفحه نمایش به حدی بالاست که یک صفحه کم کیفیت به تنهایی می‌تواند لذت استفاده از مچ‌بند هوشمند را برای کاربران به شدت کم کند.

خوشبختانه شرکت‌های چینی شیائومی، هواوی و آمازفیت به خوبی به این مسئله توجه کرده‌اند و برای مچ‌بند‌های خود از با کیفیت ترین صفحه‌های موجود استفاده کرده‌اند.

شیائومی می بند 5 دارای یک صفحه آمولد بیضی شکل با ابعاد 1.1 اینچ بوده که می‌تواند رنگهایی با کیفیت تولید کند. روشنایی صفحه می‌بند 5 نیز بالا بوده و مشاهده صفحه در زیر نور مستقیم خورشید به راحتی ممکن است.

آمازفیت نیز در انتخاب صفحه مچ‌بند هوشمند خود تصمیم مشابهی را گرفته‌است به طوری که آمازفیت بند 5 نیز از یک صفحه آمولد 1.1 اینچی با کیفیت بالا، رنگ‌های دقیق و روشنایی بالا استفاده می‌کند که رضایت هرکاربری را جلب خواهد کرد.

صفحه استفاده شده از آنربند 6 نیز از نوع آمولد بوده و با کیفیت بالای خود چشم هرکاربری را به خود خیره می‌کند. شباهت صفحه آنربند 6 با می بند 5 و آمازفیت بند 5 در اینجا تمام شده و آنربند 6 با داشتن یک صفحه مستطیلی بزرگ 1.47 اینچی با حاشیه کم، یک پله بالاتر از رقبا ایستاده و خودنمایی می‌کند.

اسمارت بند Mi Band 5، Amazfit Band 5 و Honor Band 6 برای محافظت از این صفحه‌های با کیفیت از یک شیشه حرارت دیده 2.5 بعدی استفاده می‌کنند تا احتمال خش افتادن و شکستن صفحه به طور چشم‌گیری کاهش یابد.

به طور کلی می‌توان گفت هر سه اسمارت بند در زمینه صفحه نمایش عملکرد بسیار مناسبی دارند ولی Huawei Honor Band 6 با داشتن یک صفحه بزرگتر، یک قدم از رقبا جلوتر است.

مقایسه مچ‌بند هوشمند آنربند 6 و می بند 5

مچ‌بند هوشمند آنر 6 با صفحه بزرگ 1.47 اینچی

(برای خواندن نقد و بررسی دست‌بند هوشمند هواوی آنر بند 6 کلیک کنید)

پایش سلامتی و فعالیت‌های ورزشی در می بند 5، آمازفیت بند 5 و آنربند 6

وظیفه اصلی یک مچ‌بند هوشمند، پایش فعالیت‌های ورزشی و سلامتی کاربر است. به همین دلیل هرساله شرکت‌های تولید کننده تمرکز زیادی بر این موضوع داشته و سعی دارند تا با افزایش سنسور‌ها و بهبود نرم‌افزار، ورزش‌های بیشتری را با دقت بالاتری ثبت کنند.

می‌بند 5 در این زمینه با دست پر ظاهر شده و توانایی ثبت 11 ورزش مختلف را به شکل دقیق دارد. پایش سلامتی در می بند 5 به ثبت فعالیت‌های ورزشی محدود نشده و این مچ‌بند هوشمند با استفاده از سنسور نوری جدید ضربان قلب خود می‌تواند به شکل خودکار و 24 ساعته، ضربان قلب شما را با دقت بالا ثبت کند. دست‌بند هوشمند Mi Band 5 توانایی پایش و ثبت ساعت و کیفیت خواب را نیز داشته و می‌تواند مراحل مختلف خواب را نیز تشخیص دهد. تشخیص میزان استرس نیز از دیگرقابلیت‌های می‌بند 5 می‌باشد.

مچ‌بند سلامتی آمازفیت بند 5 که تا به اینجا شباهت بسیاری با می بند 5 داشته، سعی دارد که در زمینه سلامتی برتری خود را نسبت به می بند 5 اثبات کند. در زمینه‌ ورزش‌های قابل ثبت، آمازفیت بند 5 نیز از 11 ورزش پشتیبانی می‌کند، توانایی ثبت 24 ساعته ضربان قلب را دارد و از پایش و ثبت خواب نیز پشتیبانی می‌کند. برتری اصلی آمازفیت بند 5 به پشت ساعت و سنسور بیوتک آن برمی‌گردد. این سنسور علاوه بر ثبت ضربان قلب، امکان ثبت درصد اشباع اکسیژن خون را نیز دارد. ثبت spO2 نه تنها اطلاعات مفیدی از وضیعت سلامتی به شما می‌دهد، بلکه به ساعت کمک می‌کند تا خواب و استرس را با دقت بالاتری ثبت و تحلیل کند.

اسمارت بند هواوی آنربند 6 در زمینه پایش سلامتی نیز موفق ظاهر شده است. این مچ‌بند می‌تواند 10 فعالیت ورزشی مختلف را ثبت کند، ضربان قلب شما را به شکل 24 ساعته بررسی کند، کیفیت خواب شما را تحت نظر داشته باشد و اکسیژن خون شما را اندازه بگیرد. برتری آنربند 6 در زمینه سلامتی به تشخیص خودکار فعالیت‌ورزشی برمی‌گردد. در حالی که در مچ‌بند‌های دیگر، نیاز به انتخاب دستی فعالیت ورزشی می‌باشد، آنر بند 6 می‌تواند 6 فعالیت ورزشی مختلف را به طور خودکار تشخیص داده و شروع به ثبت فعالیت‌های شما بکند، بدون نیاز به دخالتی از طرف کاربر. در زمینه پایش خواب، آنربند 6 می‌تواند اشکالات خواب شما را تشخیص دهد و بیش از 200 راه حل به شما ارائه دهد.

راهنمای خرید مچ‌بند هوشمند سلامتی

مچ‌بند هوشمند آمازفیت بند 5 با سنسور اکسیژن خون

عمر باتری می بند 5 در مقایسه با آنر بند 6 و آمازفیت بند 5 چگونه است؟

گجت‌های دیجیتال مانند ساعت‌ها و مچ‌بند‌های هوشمند تا وقتی مفید هستند که شارژ داشته باشند. این موضوع برای یک مچ‌بند سلامتی بسیار مهمتر می‌باشد زیرا این وسایل باید به طور مداوم بر روی دست کاربران باشند تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز در مورد سلامتی را به طور کامل جمع‌آوری کنند.

خوشبختانه Mi Band 5 در این زمینه موفق ظاهر شده است و با یک شارژ می‌تواند تا 14 روز دوام بیاورد. این موضوع در کنار شارژ سریع 2 ساعته، خیال کاربران را از بابت عمر باتری راحت می‌کند. آمازفیت بند 5 با وجود داشتن ابعادی مشابه با می بند5، در زمینه عمر باتری یک قدم جلوتر رفته به طوری که با استفاده عادی تا 15 روز و با استفاده از حالت ذخیره انرژی تا 25 روز شارژدهی خواهد داشت که در دنیا ساعت‌ها و مچ‌بند‌های هوشمند یک عدد فوق‌العاده به حساب می‌آید.

مچ‌بند هوشمند آنر بند 6 بزرگترین باتری‌ را در بین این سه اسمارت بند دارد ولی داشتن بزرگترین صفحه در این زمینه به ضرر آنربند 6 تمام شده به شکلی عمر باتری این ساعت در حالت استندبای به 14 روز و با استفاده سنگین به 10 ساعت می‌رسد. خوشبختانه آنر به این موضوع توجه داشته و با استفاده از شارژ فوق سریع می‌توان تنها با 5 دقیقه شارژ از این مچ‌بند برای 2 روز استفاده کرد.

راهنمای انتخاب و خرید دستبند هوشمند سلامتی

مچ‌بند هوشمند آمازفیت بند 5 با عمر باتری طولانی

(برای مشاهده نقد و بررسی و قیمت آمازفیت بند 5 کلیک کنید)

مقاومت به آب در آنربند 6، می بند 5 و آمازفیت بند 5 چگونه است؟

برای بسیاری از کاربران، بیشترین شانس خیس شدن مچ‌بند در هنگام شستن دست و به صورت پاشش آب رخ می‌دهد ولی برای آن دسته از کاربرانی که از مچ‌بند خود هنگام شنا استفاده می‌کنند، مقاومت به آب در عمق‌های مختلف به امری مهم تبدیل می‌شود. خوشبختانه هر سه مچ‌بند در این زمینه عمکردی بسیار عالی از خود به نمایش می‌گذارند و در کنار داشتن حالت ورزش شنا، تا فشار 5 اتمسفر یعنی عمق 50 متری نسبت به آب مقاوم هستند تا خیال کاربران از بابت شنا و یا حتی غواصی با این مچ‌بند‌های هوشمند راحت باشد.

مقایسه امکانات نرم‌افزاری آمازفیت بند 5، می بند 5 و آنر بند 6

امروزه مچ‌بند‌های هوشمند وظایف بسیار بیشتری از پایش سلامتی انجام می‌دهند و مرز بین مچ‌بند هوشمند و ساعت هوشمند بیش از پیش باریک شده است.

هر سه مچ‌بند معرفی شده در این مقاله دارای امکاناتی مانند زنگ بیدارباش، کنترل موسیقی، پیش بینی آب و هوا، تایمر و کورنومتر، کنترل دوبین و نمایش نام تماس‌گیرنده می‌باشند تا نیاز کاربران به استفاده از موبایل تا حد ممکن کم شود.

یکی از قابلیت‌های بسیار مهم برای کاربران دست‌بند‌های هوشمند، نمایش اعلانات و پیام‌های دریافتی بر روی مچ‌بند می‌باشد. خوشبختانه هر سه مدل از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید اعلانات و پیام‌های خود را بر روی مچ دستتان مشاهده کنید. با این وجود Honor Band 6 در این زمینه موفقتر ظاهر شده و در کنار داشتن صفحه بزرگ، از زبان فارسی به طور کامل پشتیبانی می‌کند و پیام‌های فارسی را به طور صحیص و خوانا به نمایش می‌گذارد. موضوعی که برای کاربران فارسی زبان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مقایسه جدیدترین دستبند‌های هوشمند بازار

دستبند honor band 6 با پشتیبانی از پیام‌های فارسی

تعویض واچ فیس و ظاهر ساعت در می بند 5، آنر بند 6 و آمازفیت بند 5

یکی از برتری‌های مچ‌بندها و ساعت‌های هوشمند نسبت به نمونه‌های آنالوگ، امکان تغییر ظاهر و واچ فیس ساعت به صورت سریع و ساده می‌باشد. کاربران مچ‌بندهای هوشمند می‌توانند به راحتی واچ فیس سازگار با سلیقه و نیاز‌های خود را انتخاب کنند و دستگاه خود را شخصی سازی کنند.

دست‌بند هوشمند هواوی آنر بند 6 در این بین بزرگترین صفحه و در نتیجه بیشترین پتانسیل برای شخصی سازی را دارد و کاربران می‌توانند از بین بیش از 100 واچ فیس مختلف، طراحی مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

می بند 5 نیز از قافله عقب نمانده و دارای بیش از 100 واچ فیس مختلف بوده که تعداد بسیاری زیادی از آن‌ها قابلیت شخصی سازی و تغییر نیز دارند

در این بین می‌توان گفت مچ‌بند آمازفیت بند 5 دارای قویترین عملکرد نبوده و فقط 45 واچ فیس مختلف و 2 واچ فیس قابل شخیص سازی برای انتخاب دارد. با این وجود این ساعت‌ها و نرم‌افزار آن‌ها به طور مداوم به‌روز رسانی دریافت می‌کنند و ممکن است آمازفیت در آپدیت‌های بعدی، تعداد واچ فیس‌ها را به طور چشم‌گیری افزایش دهد.

(برای مشاهده راهنمای Pair کردن و تعویض واچ فیس در هواوی آنر بند 6 کلیک کنید)

کدام مچ‌بند هوشمند برای من مناسب است؟

به احتمال بسیار زیاد با خواندن مقایسه بالا و بررسی امکانات هر ساعت و نیاز‌ها و انتظارات خود، به یک انتخاب مناسب رسیده‌اید ولی در صورتی که هنوز در انتخاب خود شک دارید، جمعبندی پیش رو می‌تواند به شما کمک بکند.

 • درصورتیکه به دنبال خرید یک مچ‌بند هوشمند با قیمت مناسب هستید و امکان شخصی سازی و تغییر واچ فیس اهمیت بالایی برای شما دارد، پیشنهاد ما به شما، مچ بند هوشمند شیائومی می بند 5 می‌باشد.
 • اگر به دنبال یک دست‌بند هوشمند خوش قیمت هستید و در کنار داشتن بهترین عمر باتری، مهمترین اولویت برای شما ثبت فعالیت‌های ورزشی می‌باشد، دست‌بند هوشمند آمازفیت بند 5 با داشتن سنسور اکسیژن خون و ثبت 11 ورزش مختلف می‌تواند یک انتخاب عالی برای شما باشد.
 • درصورتی که بودجه بیشتری برای مچ‌بند هوشمند خود کنار گذاشته‌اید و داشتن یک صفحه بزرگ و با کیفیت، پشتیبانی کامل از پیام‌های فارسی، ثبت دقیق فعالیت‌های ورزشی، سنسور اکسیژن خون و امکان شخصی سازی بالا برای شما اهمیت دارد، مچ‌بند هوشمند هواوی آنربند 6 بهترین انتخاب برای شما می‌باشد.

 

آیا با خواندن این مقاله موفق به انتخاب یک مچ‌بند هوشمند بر اساس نیاز‌ها و بودجه خود شدید؟ شما کدام مچ‌بند را انتخاب می‌کنید؟ در قسمت دیدگاه‌ها منتظر نظرات و سوالات شما عزیزان هستیم.

در صورت علاقه  مشخصات و قیمت می بند 6  جدیدترین مچ بند شیائومی را نیز ببینید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۷ از ۵
از مجموع ۳ رای

3 فکر در مورد “ مقایسه مچ‌بند هوشمند Huawei Honor Band 6، Xiaomi Mi Band 5 و Amazfit Band 5

 1. فهیمه گفت:

  سلام گوشی من شیائومی هستش، ولی میخوام آنر بند 6 رو بخرم، از لحاظ مچ و پیر شدن که مشکلی ایجاد نمیکنه تفاوت برند ها؟؟

  1. پشتیبانی موبوتل گفت:

   با سلام خدمت شما
   مشکلی برای گوشیهای برندهای مختلف ندارد فقط باید اندروید بالا 8-9 باشد.
   امیدوارم پاسخ مناسبی به سوال شما داده باشم.

  2. Erfan گفت:

   سلام ممنون بابت بررسی خوب و دقیق شما. من مچ بندی میخوام که پایش سلامتی رو بهتر انجام بده و بین آنربند6 و می بند5 موندم. ازنظر شما کدوم مچ بند عملیات های پایش سلامتی رو کامل تر و دقیق تر انجام میده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.